2016. december 19., hétfő

Kövér László: Napirenden van az államfőjelölés a Fideszben

A Fidesz elnökségének keddi és szerdai kétnapos ülésén napirenden lesz a köztársaságielnök-jelölés kérdése - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában hétfő este.

A házelnök felidézte, hogy Áder János mandátuma májusban jár le, és 90 nappal korábban nyílik meg a jelölés a következő ciklusra.
Ez aktuális, szinte forró kérdéssé vált- fogalmazott.

Az ellenzék sem talált rajta fogást

Kövér László kiemelte, hogyaz államfő méltó módon tudta képviselni a nemzet egységét,követhető és világos mérce szerint döntött arról, milyen törvényt utal vissza a parlamenthez, vagy küld az Alkotmánybírósághoz, és az ellenzék sem talált rajta fogást.
A parlament elnöke az őszi ülésszakot értékelve nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak és tervezettebbnek nevezte a törvényhozás folyamatát, és szólt arról is, hogy a gazdaság növekedése mára az emberekhez is elért.
origo.hu / alapján 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól