Trianon - A magyarság megosztója
A trianoni dekrétum után született generációk már így tanulták az iskolában: Csehszlovákia, majd Szlovákia, Szovjetunió(Ukrajna), Románia, Jugoszlávia(Horvátország, Szerbia, Szlovénia), Ausztria. Óhatatlan és sajnálatos is, hogy a nem megfelelő tanítási rendszer, sosem oktatta hangsúlyosan: ezen országok többsége mesterségesen, Magyarország területeiből kreált műállamok, jogtalan országfelosztás miatt. A nevelés, tanítás és a kijelölt határok eredménye az is, hogy bizony, mint "külföld"-ként emlegettük, emlegetjük az egykori hazánk földjeit. A gúnyhatáron túl élő magyar testvéreinknek pedig csak az a haza, az otthon, a szülőföld, ahol születtek. Testvéreink igen. Ám a határ, a "külföld" más ország állampolgáraivá tette őket. A felvidéki magyarból szlovák lett, a kárpátaljaiból ukrán és a többi. De attól még magyarok ők. Jobban, mint itthon sokan mások. Mert ők a reájuk nehezedő nyomás alatt is megmaradtak magyarnak! Sokan nem tudjátok itthon a csonkahonban, hogy milyen az, ha az iskolában csak az adott ország nyelvén kell tanulni, és vásárolni, ügyet intézni. S anyanyelvén csak a kisebb magyar anyanyelvű közösségében tud beszélni. Sokan nem tudjátok, hogy milyen megalázottság, ha azt mondják a szemeitekbe románul: bozgor - hazátlan... annak, kinek a szülőföldje az a hely, ami most román megszállt terület. Vagy a révkomáromi boltban magyarul kérdezed meg a pénztárost: mennyi? és kiabálni kezd veled tótul, miközben az apródat a földre dobja... mindezt a szülővárosodban, őseid magyar földjén. Beszélgetsz az újvidéki disco-ban magyarul a barátaiddal és ezért a rácok beverik az arcodat. Ugye? És mégis megmaradtak majd' 100 évvel Trianon után magyarnak! Itthon, a csonka Magyarországban meg egyesek érdekből, közel-keleti embernek vallják magukat, mégha a származása nem is az... ugye? Van különbség, de nagy. És mégis itthon sokan kijelentik, kiabálják, fröcsögnek a gúnyhatáron túli magyarra, szerb, román, tót... ezt hozta a határ, ezt is hozta Trianon. Nem kell nagy indok, ok, hogy egy ízig-vérig talpig magyarból például román legyen, elég egy, a saját fényképért való megjegyzés és a székelyből románt csinál egy-két műmagyar "nemzeti" facebook oldal. Vagy a likeért tótoznak egy cikkért. Azokat, kik tesznek azért, hogy a határontúli magyarok, magyarok maradjanak és olyanok románozzák, tótozzák, szerbezik le őket, akik "példát" mutatnak a nagy magyarságukból... Ez meg szégyen és képmutatás. Meg like, tetszik, megosztás. Ezt jelenti egyeseknek a MAGYARSÁG. Megosztani és gyűlölködni. A MAGYARSÁGON belül, a NAGYMAGYARORSZÁG határain belül. Tetszikért, vélemény és nézetkülönbség miatt, egy képért. Ez magyar "szokás"? Ezt teszi a MAGYAR?
Szóval, előbb nézzék meg egyesek, kik oly bátran mocskolják a határontúliak helyzetét, utána gyalázkodjon, mert így nagyon ugatós kutya jellemet mutat csak, de nem MAGYART! NEM MEGOSZTANI KELL, HANEM ÖSSZEFOGNI!
Mundzsuk, szerkesztő-alapító
Szóval, előbb nézzék meg egyesek, kik oly bátran mocskolják a határontúliak helyzetét, utána gyalázkodjon, mert így nagyon ugatós kutya jellemet mutat csak, de nem MAGYART! NEM MEGOSZTANI KELL, HANEM ÖSSZEFOGNI!
Mundzsuk, szerkesztő-alapító
Őseink Hagyatékai, Örökségünk - alapján

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése