Forrás: Facebook
Háromszéken Sepsiszentgyörgyön szervezték meg a szimpátiatüntetést a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Főgimnázium megvédése érdekében. A tüntetés a Székely Mikó Kollégium elé szervezték, mely üzenetet is hordoz, hisz hasonlóan most is, mint Sepsiszentgyörgy esetében egy felekezeti iskolát támadnak és szeretnének ellehetetleníteni.
A tüntetés alatt kitűzték a magyar a székel és a megye zászlót (román nem volt ott, gondolom ez is üzenet Szerk. megj.) Mind három politikai formáció az Erdélyi Magyar Néppárt, a Magyar Polgári Párt és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség is képviseltette magát.
A tüntetés alatt kitűzték a magyar a székel és a megye zászlót (román nem volt ott, gondolom ez is üzenet Szerk. megj.) Mind három politikai formáció az Erdélyi Magyar Néppárt, a Magyar Polgári Párt és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség is képviseltette magát.
A tüntetést a rétyi fúvószenekar nyitotta meg a szózat hangjaira. Nt. Szabó Lajos címzetes kanonok, esperes, a sepsiszentgyörgyi Szent József Plébánia papja nyította meg a beszédek sorát, kihangsúlyozva, hogy megint a magyar nyelvű oktatás ellehetetlenítse folyik, és a Székely Mikó Kollégium után most a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Főgimnáziumban akarják megszüntetni a magyar nyelvű oktatást. A bibliából idézve az Istenhez fohászkodott, hogy az erdélyi magyarságot óvja meg az újabb támadástól, és adjon erőt, hogy a harcot jogainkért tovább folytassuk.
A kanonokot Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere követte kidomborítva, hogy megint támadás érte a magyarságot Romániában, most nem politikai, hanem az igazságszolgáltatás eszközét kihasználva, amit jelen esetben nem is igazságszolgáltatás, mert mondva csinált vádakkal manipulálnak. A jog álcája mögé bújva igyekeznek megfosztani a jogainktól. Hozzátette, hogy soha egy zsarnokság nem tartott örökké, kitartással és összefogással kivívhatjuk jogaink elismerését. Kiemelte, hogy a magyar politikai pártok közötti árkokat be kell temetni és egységesen kell fellépni.
A kanonokot Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere követte kidomborítva, hogy megint támadás érte a magyarságot Romániában, most nem politikai, hanem az igazságszolgáltatás eszközét kihasználva, amit jelen esetben nem is igazságszolgáltatás, mert mondva csinált vádakkal manipulálnak. A jog álcája mögé bújva igyekeznek megfosztani a jogainktól. Hozzátette, hogy soha egy zsarnokság nem tartott örökké, kitartással és összefogással kivívhatjuk jogaink elismerését. Kiemelte, hogy a magyar politikai pártok közötti árkokat be kell temetni és egységesen kell fellépni.
A polgármester után három felekezeti pap, imádkozott és fohászkodott, Pap Attila a belvárosi református lelkész, Kovács István unitárius lelkész és az evangélikus Zelenák József esperes.
A beszédek közben az egyesített kórus elénekelte a régi magyar himnuszt a katolikus magyarság néphimnuszát a Boldogasszony Anyánk kezdetű éneket, a Magyarországért édes hazámért helyett Erdély országért édes hazámért énekelték, melynek szintén üzenet jellege van, elhangzott a régi székely himnusz is. Végezetül a jelenlevő tizennégy pap előre ment a színpadra ahol Dávid György a Krisztus Király plébánosa, az egyházak petícióját felolvasta. A szimpátia tüntetés a magyar és székely himnuszok eléneklésével zárult.
Ezután a több száz jelenlevő a Székely Mikó Kollégium udvarán letette a könyveket.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) a Római Katolikus Gimnázium törvénytelennek vélt létrehozása miatt múlt héten eljárást indított Tamási Zsolt iskolaigazgató és Stefan Somesan főtanfelügyelő ellen, előbbit hatósági felügyelet alá, utóbbit házi őrizetbe helyezve.
Szék-helyek Bedő Zoltán újságíró telefonos tudósítása alapján.
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése