2016. október 30., vasárnap

Őrtüzek mellett kérték a székely autonómiát

A székelyföldi magaslatokon gyújtottak tüzeket, kiáltványban kérték Székelyföld önrendelkezési jogát és az önkormányzást.


Vasárnap estefelé az őrtüzek mellett felolvasott kiáltványban a megmozdulások résztvevői kijelentették: élni akarnak az önrendelkezés jogával, és e jog alapján követelik Székelyföld államon belüli önkormányzását. Ragaszkodnak a nyolc székely széket és 149 önkormányzatot magába foglaló Székelyföld határaihoz, amelyet a helyi közösségek népszavazása tesz majd véglegessé. Követelik, hogy

az Európában gyakorolt normák érvényesüljenek, és a székely nép – Európa autonóm közösségeihez hasonlóan – megélhesse önrendelkezését Székelyföld autonómiája révén.



Székelyföld autonómiájáért imádkoztak vasárnap a templomokban a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) felhívására.
Az SZNT szeptember végén Székelyföld Autonómiájának Napjává nyilvánította október utolsó vasárnapját. Felhívással fordult a nagyvilág keresztény magyar gyülekezeteihez, hogy az idei autonómianapon templomaikban imádkozzanak a székely szabadságért, Székelyföld autonómiájáért.



Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól