2016. október 15., szombat

Jobbik: ki kell kényszeríteni a dolgozói béremelést

Célul tűzte ki a nagyobb fizetést az ellenzéki párt.

Volner János, a párt frakcióvezetője a pártja által szervezett, több érdekképviselet és az LMP részvételével zajlott konferenciát követően úgy nyilatkozott: a magyar munkavállalók a gazdaság teljesítményéhez mérten mélyen alulfizetettek, ezért közösen kell elérni, hogy megvalósuljon a béremelés.
Értékelése szerint nem az olcsó és kiszolgáltatott munkaerőre kell alapozni a versenyképességet, hanem a jól képzett, jól teljesítő emberekre. Volner János az egyszámjegyű személyi jövedelemadó (szja) mellett foglalt állást, szerinte a mértéket 8-9 százalékra kell leszállítani.
Emellett ismét az ipart, a mezőgazdaságot, a turizmust és a kutatás-fejlesztést előnyben részesítő adórendszer bevezetését szorgalmazta a reálgazdaság alapjainak megerősítése és a fejlődés érdekében. Kiemelt cél az is, hogy a minimálbér után ne kelljen szja-t fizetni – hangoztatta a jobbikos politikus.
forrás :hirado.hu
Tetszett az összeállítás? Ajánld másoknak is!
► KÉRJÜK OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK! HOZZÁSZÓLNI LENTEBB TUDSZ!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól