2016. október 2., vasárnap

A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal karöltve a Maros Megyei Rendőr-főkapitánysággal, mindenféle törvényt, nemzetközi kisebbségvédelmi szabályozást felrúgva folytatja a diszkriminációt a város, a megye magyarságával szemben.

A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal karöltve a Maros Megyei Rendőr-főkapitánysággal, mindenféle törvényt, nemzetközi kisebbségvédelmi szabályozást felrúgva folytatja a diszkriminációt a város, a megye magyarságával szemben.

Teljesen érthetetlen az, hogy a bűncselekmények megelőzésének fontosságát miért egy nyelven, csak románul megfogalmazott óriásplakáttal  népszerűsítik a szakhatóságok a város főterén.

Talán a magyar közösség tagjai nem fizetnek adót, nem állampolgárai Romániának? Nem illetik meg a magyarokat ugyanazok az alapjogok mind a román anyanyelvű állampolgárokat?

Mi nem kell tudjunk arról, hogy hogyan előzhetjük meg a bűncselekményeket?

A városban van olyan politikai párt amely nemrégen - a választások előtt -  a kétnyelvűséget tűzte zászlajára és van egy másik is, amely kiemelten fontos alakulatként egyedüliként védi a magyar közösség érdekeit.

Őket vajon nem zavarja az egynyelvűség?
Megosztással te is segítheted a munkánkat!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól