2016. szeptember 15., csütörtök

Valaha ilyesmi is létezett...




Habár egy felmérés szerint Románia lakosságának túlnyomó része nem is hallott róla, Székely földön, nem is olyan régen, létezett egy Magyar Autonóm Tartomány, Marosvásárhely székhellyel. Igaz, Szovjet-orosz nyomásra hozták létre 1952 szept. 21-én és csak formális ön rendelkezéssel bírt, de legalább az anya nyelv használata széles körben érvényesült a köz igazgatásban, az oktatásban (a MOGYE kizárólag magyar nyelven működött!), az egészségügyben stb. Aztán1960-ban átalakították Maros Magyar Autonóm Tartományá, jelentősen megváltoztatva az etnikai arányait, míg végül Ceausescu nacionalista-kommunista rendszere az 1968-as megyésítéskor végleg felszámolta.
De azért nem árt néha tudatlan (elbutított?) honfitársainknak ezt is felemlíteni!


forrás : A fenti gondolatokat megosztotta a Kétnyelvű utca névtáblákért csoportban Pápai Sándor

Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   
  



Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól