Habár egy felmérés szerint Románia lakosságának túlnyomó része nem is hallott róla, Székely földön, nem is olyan régen, létezett egy Magyar Autonóm Tartomány, Marosvásárhely székhellyel. Igaz, Szovjet-orosz nyomásra hozták létre 1952 szept. 21-én és csak formális ön rendelkezéssel bírt, de legalább az anya nyelv használata széles körben érvényesült a köz igazgatásban, az oktatásban (a MOGYE kizárólag magyar nyelven működött!), az egészségügyben stb. Aztán1960-ban átalakították Maros Magyar Autonóm Tartományá, jelentősen megváltoztatva az etnikai arányait, míg végül Ceausescu nacionalista-kommunista rendszere az 1968-as megyésítéskor végleg felszámolta.
De azért nem árt néha tudatlan (elbutított?) honfitársainknak ezt is felemlíteni!
forrás : A fenti gondolatokat megosztotta a Kétnyelvű utca névtáblákért csoportban Pápai Sándor
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése