Este 7-8 órára teljesen elfogy a Tolna megyei Fürged vízkészlete, így a helyiek már nem tudnak inni, főzni vagy mosakodni, írja
a Teol.hu. A cikkből kiderül, hogy a községben korábban két kút
üzemelt, de az egyik 2015 nyarán elapadt, a másik iszapos vizet szállít,
ezért csak csökkentett vízhozammal üzemeltethető. A víz pótlását
hetente többször vízszállítással próbálják megoldani, Ozoráról
tartálykocsival viszik a vizet.
A megoldást egy új kút fúrása jelentené, azonban a polgármester
elmondása szerint eddig nem jelent meg olyan pályázat, amit erre lehetne
fordítani, vis maior pályázatot pedig nem tudnak benyújtani. Az új kút
fúrása 15 millió forintjába kerülne az önkormányzatnak, amire
önköltségen se most, se a jövőben nem lesz forrása.
forrás : index.hu
Fotó: Koszticsák Szilárd
forrás : index.hu
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése