2016. szeptember 30., péntek

Kinyírják a Panasonic tévék smart platformját

Hiába volt jó a Firefox alapú platform, nem aratott nagy sikert a fejlesztők körében, és ez megpecsételte a sorsát.

A Panasonic 2015-ben nagy reményekkel mutatta be új,
 Firefox alapú okostévé rendszerét, amely a vállalat saját 
fejlesztésű megoldását váltotta le. Annál sokkal 
rugalmasabban, gyorsabban, egyszerűbben lehetett 
használni, és lehetővé tette, hogy a felhasználó bizonyos 
keretek között saját ízlése szerint alakítsa ki a grafikus 
kezelőfelületet.
Firefox platform a Panasonic tévéken
Firefox platform a Panasonic tévéken [+]

A vállalat idei televízióinak nagy hányada is megkapta ezt a 
platformot, tehát a japán konszern abszolút bízott a Mozilla 
szoftverében. Azonban úgy tűnik, hogy az anyacég 
egyáltalán nem, hiszen most bejelentették, hogy 
megszüntetik a Firefox OS fejlesztését. Ennek a hátterében 
az állhat, hogy a szoftverfejlesztők nem igazán törték 
magukat, hogy alkalmazások tömkelegét állítsák elő, azaz 
hiányzott a szoftverkínálat, és nagyon úgy tűnik, nem láttak 
esélyt a változásra.
Firefox platform a Panasonic tévéken
Firefox platform a Panasonic tévéken [+]

Azt még egyelőre nem igazán lehet tudni, hogy a Panasonic 
mit reagál erre a húzásra. Benne van a pakliban, hogy saját 
kézbe veszik a dolgokat, és más néven fejlesztik tovább a 
Mozilla által nyílt forráskódúvá tett rendszert. Erre azért 
nincs olyan sok esély, hiszen a cég e téren korábban már 
megégette magát, és pont ezért döntöttek a Mozillával való 
együttműködés mellett. Ennél némiképp valószínűbbnek 
tűnik, hogy nem kockáztatnak majd, és megállapodnak a 
Google-lel, azaz beállnak az Android TV smart platformot 
használó tévégyártók sorába.
  • forrás : prohardver.hu


Osszad hogy máshoz is eljusson ! 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól