Hiába volt jó a Firefox alapú platform, nem aratott nagy sikert a fejlesztők körében, és ez megpecsételte a sorsát.
A Panasonic 2015-ben nagy reményekkel mutatta be új,
fejlesztésű megoldását váltotta le. Annál sokkal
rugalmasabban, gyorsabban, egyszerűbben lehetett
használni, és lehetővé tette, hogy a felhasználó bizonyos
keretek között saját ízlése szerint alakítsa ki a grafikus
A vállalat idei televízióinak nagy hányada is megkapta ezt a
platformot, tehát a japán konszern abszolút bízott a Mozilla
szoftverében. Azonban úgy tűnik, hogy az anyacég
egyáltalán nem, hiszen most bejelentették, hogy
megszüntetik a Firefox OS fejlesztését. Ennek a hátterében
az állhat, hogy a szoftverfejlesztők nem igazán törték
magukat, hogy alkalmazások tömkelegét állítsák elő, azaz
hiányzott a szoftverkínálat, és nagyon úgy tűnik, nem láttak
Azt még egyelőre nem igazán lehet tudni, hogy a Panasonic
mit reagál erre a húzásra. Benne van a pakliban, hogy saját
kézbe veszik a dolgokat, és más néven fejlesztik tovább a
Mozilla által nyílt forráskódúvá tett rendszert. Erre azért
nincs olyan sok esély, hiszen a cég e téren korábban már
megégette magát, és pont ezért döntöttek a Mozillával való
együttműködés mellett. Ennél némiképp valószínűbbnek
tűnik, hogy nem kockáztatnak majd, és megállapodnak a
Google-lel, azaz beállnak az Android TV smart platformot
használó tévégyártók sorába.
- forrás : prohardver.hu
Osszad hogy máshoz is eljusson !
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése