Bár a munkaerőhiány láthatóan beindította a béremelkedést, azért
ez még véletlenül sem egységes az országban, sőt vannak területek, ahol
csökkentek a bérek a második negyedévben – derül ki a Napi.hu cikkéből. Ráadásul a területi adatok továbbra is elképesztő különbségeket mutatnak.
Az első félévben az országos nettó átlagfizetés közel 172 ezer forint volt, ami 1,7 százalékos emelkedésnek felel meg az első negyedéves szinthez képest. Győr-Moson-Sopron megyében volt a legjelentősebb a béremelkedés, ahol hét százalékkal, 181 ezer forintra nőttek a nettó átlagfizetések. Tolna megyében ötszázalékos volt az növekedés, így a félév végén több mint 154 ezer forint volt az átlagbér. A növekedés mértékét nézve a harmadik helyen Heves és Fejér megye áll 2,7 százalékos növekedéssel, így Heves 154 ezres, Fejér pedig 164 ezres átlagos nettóval zárta a félévet.
A Budapesten a legmagasabb átlagbér: 222 ezer forint volt a félév végén, ami az első negyedévhez képest 2 százalékos pluszt jelent.
Ugyanakkor Hajdú-Bihar megyében az első negyedévhez képest 1,9 százalékkal 141 ezer forintra csökkent ez az összeg. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig 0,1 százalékkal csökkentek az átlagfizetés, így a félév végén alig több mint 116 ezer forint volt.
Ha az egy évvel ezelőtti adatokat vesszük figyelembe, akkor valamennyi megyében nőttek a nettó keresetek: a legalacsonyabb - 5 százalékos - növekedés Szabolcsban és Somogyban volt, a legmagasabb - tízszázalékos - emelkedést Nógrád érte el.
Az első félévben az országos nettó átlagfizetés közel 172 ezer forint volt, ami 1,7 százalékos emelkedésnek felel meg az első negyedéves szinthez képest. Győr-Moson-Sopron megyében volt a legjelentősebb a béremelkedés, ahol hét százalékkal, 181 ezer forintra nőttek a nettó átlagfizetések. Tolna megyében ötszázalékos volt az növekedés, így a félév végén több mint 154 ezer forint volt az átlagbér. A növekedés mértékét nézve a harmadik helyen Heves és Fejér megye áll 2,7 százalékos növekedéssel, így Heves 154 ezres, Fejér pedig 164 ezres átlagos nettóval zárta a félévet.
A Budapesten a legmagasabb átlagbér: 222 ezer forint volt a félév végén, ami az első negyedévhez képest 2 százalékos pluszt jelent.
Ugyanakkor Hajdú-Bihar megyében az első negyedévhez képest 1,9 százalékkal 141 ezer forintra csökkent ez az összeg. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig 0,1 százalékkal csökkentek az átlagfizetés, így a félév végén alig több mint 116 ezer forint volt.
Ha az egy évvel ezelőtti adatokat vesszük figyelembe, akkor valamennyi megyében nőttek a nettó keresetek: a legalacsonyabb - 5 százalékos - növekedés Szabolcsban és Somogyban volt, a legmagasabb - tízszázalékos - emelkedést Nógrád érte el.
forrás : hvg.hu
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése