2016. szeptember 17., szombat

Balog Zoltán: együtt lehet szükség magyarok és románok erejére

Balog Zoltán miniszter szerint eljön az idő, amikor a román-magyar versenyen túl a két ország erejének az összeadására is szükség lesz. Az emberi erőforrások minisztere Nagyenyeden, a Bethlen Gábor Kollégium felújított épületegyüttesének az ünnepélyes átadásán beszélt erről szombaton. Kijelentette: “Európa fölött hosszú időre is beborulhat az ég”, és ilyen körülmények között különösen fontos, hogy a szomszédok összekapaszkodjanak, és együtt keressék a boldogulás útját.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
“Eljön az idő, amikor a szükséges versenyen túl együtt lesz szükség a magyarok és a románok erejére” – fogalmazott a miniszter, majd hozzátette: a lengyelek mindig is értették ennek a szükségességét, kezdik érteni a szlovákok és a csehek is, és Nagyenyeden úgy tűnik, hogy a román nemzet vezetői is érzik ezt.
“Milyen jó lenne, ha terjedne ez a megértés, ez a felfogás, amikor kiderül, hogy az erőknek össze kell adódni, mert vannak más erők is, amelyek ellenünk szövetkeznek” – jelentette ki Nagyenyeden Balog Zoltán.
Nagyenyeden felavatták a Bethlen Gábor Kollégium felújított épületegyüttesét
Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének jelenlétében az erdélyi Nagyenyeden szombaton felavatták a közel négyszáz éves Bethlen Gábor Kollégiumnak az Európai Unió forrásaiból felújított épületegyüttesét.
A felújítás az épületegyüttes tulajdonosa: az Erdélyi Református Egyházkerület és a román többségű Nagyenyed önkormányzata közötti példás együttműködés révén valósult meg.
Kató Béla református püspök szerint a nagyenyedi kollégium – a magyar királyok vagy erdélyi fejedelmek által alapított kollégiumoktól eltérően – azért lehetett ilyen hosszú életű, mert a hit szilárd alapjára építették.
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke szerint a Bethlen Gábor Kollégium felújítása során kialakult román-magyar együttműködésnek “helye van a jövő építése jó példái között”. A politikus a kollégiumot az erdélyi magyarság Oxfordjának, Sorbonne-jának nevezte. “Kicsiben olyan, mint Erdély. Mindent túlél. És mint tudjuk, aki túlél, erősebb lesz” – fogalmazott az elnök.

forrás : hirado.hu


Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.   
  




Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól