Magyarellenesség- A diszkriminációellenes tanács elítélte a Fehér megyei rendőrséget, mivel a hivatal nem helyezte ki a magyar nyelvű feliratot is a rendőrség épületére Torockón.
A diszkriminációellenes tanács még a múlt évben lefolytatott vizsgálat alapján állapította meg, hogy a hatályos törvény ellenére nem került ki a magyar nyelvű felirat a torockói rendőrség épületére, habár a „kisebbség” létszáma eléri a törvényben meghatározott arányt (a településen csupán 20 százalékos a magukat románnak vallók aránya a 2011-es népszavazás alapján).
A hivatal kiemelte, azért hoztak elítélő döntést, mert a kétnyelvű hivatalmegnevezés kihelyezésének elmulasztása hátrányosan megkülönböztette a település magyar lakosságát, „korlátozva a közérdekű információhoz” való hozzáférést: „A tanács megállapította, hogy a Fehér megyei rendőség alárendeltségébe tartozó torockói rendőrség kizárólag román nyelvű megnevezése alapja a megkülönböztetésnek” – áll a diszkriminációellenes tanács indoklásában.
A döntés ellen felebező Fehér megyei rendőrség azzal indokolja álláspontját, hogy a nyelvi diszkriminációra hivatkozó tanács rosszul értelmezi a törvényt, hiszen a rendőrség nem „hagyományos közintézmény”, hanem a belügyminisztérium fennhatósága alá tartozik, ami felett – a román rendőrség érvelése szerint – nem rendelkezhet egyik, a diszkriminációellenes ügyészség által idézett törvény sem.
[Forrás: Adevărul]
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése