2016. augusztus 13., szombat

Ritka gesztust tett a szatmári magyaroknak az aranyérmes román sportoló


Magyarul is üzent a szatmárnémetieknek Rióból Simona Pop, az aranyérmes román női párbajtőrcsapat tagja – számolt be pénteken a frissujsag.ro.
A Szatmár megyei napilap internetes oldala egy fényképet közölt, amelyen a szatmárnémeti sportoló az aranyéremmel a kezében magyarul és románul is megköszönte a város lakóinak a hazulról kapott bátorítást.

Mint ismert, a román női párbajtőrcsapat Simona Pop közreműködésévelszerezte az első aranyérmet a román olimpiai küldöttségnek az idei riói olimpiai játékokon. Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester közölte, a következő tanácsülésen kezdeményezni fogja a sportoló díszpolgárrá avatását.
forrás : friissujsag.ro  ès maszol.ro

Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól