2016. augusztus 11., csütörtök

Rendkívüli intézkedésekre készül a német szövetségi kormány azután, hogy az elmúlt három hétben három magányos támadóról is kiderült, hogy az Iszlám Állam terrorszervezet szimpatizánsa, és Allah nevében rontott rá civilekre Németországban.

A német szövetségi belügyminiszter beszámolt arról, milyen intézkedéseket javasolnak a tartományi belügyminiszterek Berlinnek.
Thomas de Maiziére ezeken kívül kitért a kíberbiztonság kérdésére is. Azt magyarázta, hogy a digitális világban is van bűnözés, annak a megfigyeléséről is fontos gondoskodniuk. Úgyhogy a kormány kész biztosítani az ehhez kapcsolódó kutatás és fejlesztés feltételeit a kíberbiztonsági központ (ZITiS) számára.
A belügyminiszter rendőrségi vezetőkkel tárgyalt szerdán Brémában.
Ugyanaznap Észak-Rajna-Vesztfália több városában is radikális imámoknál razziázott a terrorelhárítás azzal a gyanúval, hogy az Iszlám Állam terrorszervezetnek toboroznak.
Pár nappal korábban Rajna-vidék-Pfalz tartományban letartóztattak egy fiatal menedékkérőt, aki a feltételezés szerint az Iszlám Állam katonája.
A tartományi belügyminiszterek a többi között azt szeretnék, ha nemcsak az elutasított menedékkérőket, hanem a gyűlöletkeltőket is kitoloncolnák Németországból, mégpedig sokkal gyorsabban, mint most.
Azt is javasolják, hogy több rendőr és kamera legyen az utcákon.
Kapjon szélesebb jogkört a titkosszolgálat a mobiltelefonok és az internet megfigyelésére, illetve nyomon követhessenek kiskorúakat is titkosszolgálati eszközökkel.
Indokolt esetben az orvosokat oldják fel titoktartási kötelezettségük alól.
A terrorszervezetekben szolgáló kettős állampolgárok német állampolgárságát vegyék el.
A Németországban élő muzulmán nők ne viselhessenek burkát.
forrás : euronews

Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól