2016. augusztus 7., vasárnap

Hoppá! Rendkívüli: Kizárták az oroszokat a 2016-os paralimpiáról

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság ráadásul felfüggesztette az orosz szövetség tagságát is. Az ok: a doppingbotrány.
A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság bejelentette: a doppingügyek miatt a riói paralimpián nem versenyezhetnek az orosz sportolók . Egyben közölték: felfüggesztették az Orosz Paralimpiai Bizottság tagságát.
Oroszország alig úszta meg a teljes eltiltást a riói olimpiáról, bár több mint száz sportolóról (köztük a teljes atlétikai csapatról) le kellett mondania. Az ok:a doppingellenes szövetség vizsgálata kiderítette, állami részvétellel zajlott a doppingolás, illetve a doppingvétségek eltitkolása. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság végül mégis engedékeny volt, nem alkalmazott teljes tiltást.
© 
Nem így tett azonban a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság, amelynek elnöke vasárnap bejelentette: ugyan együttérez az ártatlan orosz paralimpikonokkal, ám a doppingolás mértéke, az állami részvétel miatt nincs legyelem, az egész delegációt kizárták a riói paralimpiáról. Sőt, az orosz szövetslg tagságát is felfüggesztették.
Az Orosz Paralimpiai Szövetség nyomban közölte: fellebbeznek a döntés ellen a Nemzetközi Sportbíróságon.
forrás : hvg.hu
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól