2016. augusztus 18., csütörtök

Beszakadt a Poklos-híd az Arató utcában


Beszakadt a Poklos-híd az Arató utcában


Fotó: Murar Florin Cosmin/Facebook
Fotó: Murar Florin Cosmin/Facebook
Az incidenst vélhetően a daru és az általa szállított rakodógép súlya okozta, amelyet a híd nem tudott megbírni. A jármű több közúti kárt is okozott, mivel magával rántotta a gyalogutat és a korlátot is, emiatt az Arató utcában jelenleg csak egy sávon lehet közlekedni.
A helyszínre a SMURD munkatársai is kiérkeztek, azonban hamar megállapították, hogy súlyos sérüléseket senki sem szenvedett, a gépjármű vezetője csupán néhány karcolással megúszta.
A darukocsi kezelője elmondta, hogy a munkagépek a Poklos medrének tisztítása miatt álltak meg a híd szélén: „Évek óta ugyanezt a munkát végezzük: tisztítjuk a patak medrét. A hídról daruval beengedjük a munkagépet, az onnan egy, a parton álló teherautóra kilapátolja az iszapot és a gazt, majd kiemeljük és folytatjuk a következő szakaszon. Most megroppant a daru alatt a híd” – nyilatkozta a sofőr a Székelyhonnak.
Fotó: Murar Florin Cosmin/Facebook
Fotó: Murar Florin Cosmin/Facebook
“A vízügy nem kért engedélyt az önkormányzattól a munkák elvégzésére, így azt sem tudhatták, hogy a járda struktúrája nem azonos az úttestével. Szeretném kihangsúlyozni, hogy a baleset nem azért történt, mert nemrég az aszfaltburkolatot piskótakövekre cseréltük” – magyarázta Florian Moldovan, az önkormányzat közterületekért felelős igazgatója.
A legfrissebb információk szerint mostanra már sikerült a munkagépeket kiemelni a Poklosból.
Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól