Kilencéves kisfiút ütött fejbe szerdán reggel egy 59 éves székelyudvarhelyi férfi a bíróság melletti Tompa László utcában.
A Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola zene szakos tanulója édesanyja kíséretében indult iskolába, és mint mindig, a bíróságtól egyedül folytatta útját.
„A gyerek sírva, véresen jött iskolába, annyit tudunk, hogy egy arra járó férfi szó nélkül egy vasrúddal fejbe ütötte” – mesélte Porsche Éva iskolaigazgató, aki nem tartja valószínűnek, hogy a csendes, jól tanuló kisfiú bármivel is provokálta volna támadóját. A gyerek tanítója értesítette az anyukát, majd együtt vitték a városi kórház sürgősségi osztályára a kisfiút.
„A koponyáján felszakadt bőrt a sürgősségi orvos összevarrta, beutalni nem kellett” – közölte Lőrinczi Csaba orvosigazgató. A rendőrséget Porsche Éva iskolaigazgató értesítette, a hatóság munkatársai a személyleírás alapján beazonosították az elkövetőt. Az esetet még vizsgálják, a férfi ellen ütlegelés és erőszakos cselekmény elkövetése címén indítanak eljárást – nyilatkozta Incze Miklós, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője.
forrás : szekelyhon.ro
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése