Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter tanácskozás céljából szombatra Berlinbe hívta az Európai Unió alapító országainak külügyminisztereit, és ennek témái az "aktuális európai politikai kérdések" lesznek - közölte pénteken minisztériuma.
A dpa hírügynökség már korábban jelentette, hogy Németország, Franciaország, Olaszország és a Benelux-államok külügyminiszterei szombaton tanácskozni fognak a német külügyminisztérium vendégházában, a Villa Borsigban, és ennek témája a brit EU-népszavazás következményei lesznek. 1957-ben ez a hat ország alapította az Európai Gazdasági Közösséget, az Európai Unió elődjét.
Az elmúlt hónapokban már volt két hasonló találkozó – emlékeztetett a dpa.
Nagy-Britannia szavazópolgárainak többsége az Európai Unióból való kilépésre szavazott a csütörtöki referendumon.
forrás : hirado.hu

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése