2016. június 21., kedd

“NEM TUDJÁK AZ EMBEREK, HOGY MIT ESZNEK…”JÓ REGGELT, EURÓPAI UNIÓ! – MONDTA MORVAI STRASBOURGBAN

Az élelmiszerek kötelező ország-, illetve eredetmegjelöléséről szóló vita kapcsán Morvai Krisztina rámutatott: szomorú, hogy az Európai Unió illetékesei csak most döbbennek rá, mi lett a következménye a torz gazdaságpolitikának és mezőgazdaság-politikának.

Tönkretették a vidéket, a falvakat, tönkretették a helyi gazdaságokat, és most csodálkoznak, hogy “már azt sem lehet tudni, hogy az emberek által fogyasztott élelmiszer, tulajdonképpen honnan származik és vajon egészségesnek mondható-e .”  Morvai Krisztina azt kérte:  “mentsük, ami még menthető”, szerezzük vissza az elrabolt földeket, kapják vissza a helyi gazdálkodók és helyi közösségek, és legyen az élelmiszer előállításának az alapja, a helyben történő termelés és helyi élelmiszer-feldolgozás.

forrás : Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

A Hír Ami Számít

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól