2016. június 24., péntek

Magyarország megnyerte a női vízilabda-Eb-t

Magyarország 11 év után újra világversenyt nyert női vízilabdában. 
Az esélyesebbnek számító Hollandiát 9-7-re verte a 
magyar válogatott a
 belgrádi döntőben. A védekezésben felőrölte ellenfelét
 Bíró Attila csapata. 
Gangl Edina óriási formában védett a kapuban. 
A győzelemmel olimpiai kvótát is szerzett a csapat.
A magyar válogatott a hollandokkal kezdett és zárt a 
belgrádi tornán, egyszer kikapott, és 
a legjobbkor nyert. A csoportmeccsen 14-10-re még 
Hollandia győzött, ami nemcsak ezért 
számított a torna favoritjának. Tavaly az USA-val 
döntőzött a világbajnokságon.
Bíró Attila válogatottja meccsről meccsre fejlődött, és az 
olaszok megverése után már
 kétség sem volt, hogy esélyes a győzelemre. 
A döntő magyar góllal indult, Antal Dóra 
talált be emberelőnyből, de Megens is kihasználta a fórt. 
Az első negyedben egyik 
csapat sem tudott meglépni, de már ekkor kiderült Gangl 
Edina nagyon stabil a kapuban, megtámasztotta a csapatot.
A második negyedben Bujka Barbara harcolt ki egy 
ötméterest, amit be is vágott, így 
újra itt volt az előny. Bár javult a védekezés, nem volt 

tökéletes a koncentráció, Smit 
 messziről egyenlített egy pattintott lövéssel, majd először a vezetést is 
megszerezték a hollandok (4-5), de többel is mehettek volna,
 Gangl sorra mutatta 
be a bravúrokat.
A harmadik negyed megint Bujka-góllal kezdődött, az első 
percben sikeresen centerezett. 
Ez volt az a poszt, a kapus mellett, amiben látványosan a
 hollandok fölé nőtt Bíró csapata.
 Illés is szerzett ilyen gólt, és Tóth Ildikó is klasszis 
teljesítményt nyújtott.
 Takács Orsolya hosszú alsóba helyezett lövésével újra 
vezetett Magyarország. 
A hollandok próbálkoztak, de a csapat nagyon masszívan védekezett, a kapust is
 kisegítették, sorra jöttek le a blokkokról a lövések, a 
hollandok pedig egyre idegesebbek 
lettek, és az erejük is fogyott. Súlyos hibának tűnt, hogy 
az utolsó másodpercekben 
megint gólt kapott a csapat, és 7-7-tel fordult az utolsó 
negyedre.
A válogatott azonban nem veszítette el lelkierejét, Tóth Ildikó centergóljával újra vezetett. 
A szoros védekezés megfojtotta a hollandokat, kénytelenek
 voltak kockázatos lövéseket 
is bevállani, de hol a kapufa, hol Gangl segített. Tóth 
következő gólja aztán már eldöntötte
 a meccset (9-7), az utolsó egy percet aztán már csak 
okosan le kellett pörgetni.
Az Európa-bajnoki cím is sokat jelent, de ezzel a Rióra is 
kijutott a válogatott, így nem
 kell a nehéz kvalifikációs tornán indulnia.

Magyarország-Hollandia 9-7 (3-3, 1-2, 3-2, 2-0)

Belgrád, Kombank Aréna, v.: Naumov (orosz), Putnikovic 
(szerb)
góldobók: Bujka, Kisteleki H., Tóth I. 2-2, Antal D., Illés, 
Takács 1-1, illetve Genee 3, Smit, 
2, Megens, Van Der Sloot 1-1
  Eredmények:
    a 3. helyért:
Olaszország-Spanyolország 10-9 (2-3, 2-2, 4-2, 2-2)
:
    a 11. helyért:
Horvátország-Törökország 12-4 (1-1, 4-0, 2-1, 5-2)
    a 9. helyért:
Szerbia-Portugália 9-6 (3-1, 3-3, 2-0, 1-2)
    a 7. helyért:
Franciaország-Németország 13-9 (2-4,, 6-2, 3-3, 2-0)
    az 5. helyért:
Görögország-Oroszország 13-12 (2-3, 3-4, 2-2, 2-0, 4-3) - büntetőkkel
forrás : index.hu



Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól