Az Európai Bizottság elnöke a Brexit utáni helyzetértékelésében azt mondta, hogy az EU-ban Németország felértékelődik. Cameron pedig a legfőbb felelős a brit referendum eredményéért.
Németország szerepe felértékelődik az Európai Unióban az Egyesült Királyság kiválása után - mondta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke egy szombaton megjelenő lapinterjúban.
A Bild című német napilapnak nyilatkozva a luxemburgi politikus arra az álláspontra helyezkedett, hogy Németország "központi, vagy még annál is jelentősebb szerepet fog játszani az Európai Unióban". Azokra a félelmekre, hogy a jövőben Párizs-Berlin-Madrid-tengely irányítja majd Európát, Juncker úgy reagált, hogy eddig sem Londonból diktáltak az EU-nak, most sem fogja semmilyen trió átvenni az irányítást.
Juncker rámutatott, hogy az EU-nak javára kell fordítania a történteket, "okosabban kell kikerülnie a helyzetből". Szerinte a soron következő uniós csúcson szót kell ejteni arról, hogy Európa hogyan tudna jobban válaszolni az emberek aggodalmaira, és hogyan lehet egyesült erővel és hatékonyan útját állni a populista mozgalmaknak.
Jean-Claude Juncker szerint részben David Cameron is felelős a referendum kimeneteléért. "Ha valaki hétfőtől szombatig Európát szidja, akkor vasárnap aligha fogják róla elhinni, hogy meggyőződéses európai" - fogalmazott az Európai Bizottság elnöke.
forrás : hvg.hu

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése