Nagy tömegre lett figyelmes stábunk a székelyudvarhelyi Budvár-negyedben autózva, több ott élő roma az utcára vonult felháborodva, amiért nem sokkal korábban ott járt Gálfi Árpád. A tömeget a helyi rendőrség munkatársai igyekeztek biztosítani.
A Bányai János Szakközépiskola szavazókörzeteit ellenőrizte a kampánystábjával, amikor arra lettek figyelmesek, hogy tömegével jönnek a romák a Budvár-negyedből szavazni – magyarázta lapunknak Gálfi Árpád. Mint mondta, kíváncsiak voltak, hogy mi történik, ezért maguk is lementek a negyedbe: ekkor vonultak tömegével az utcára a romák, akik fenyegetőzni kezdtek. A helyszínen egy piros Audit és egy furgont láttak megállva – az autókból rögtön fényképezni, filmezni kezdték a politikusokat.
Gálfi állítása szerint ezután érkezett meg a helyszínre Antal Lóránt, a MIÉRT (RMDSZ-közeli ifjúsági szervezet) elnöke, majd Farkas Levente, Bunta Levente polgármester kampánystábjának tagja. Hozzátette, nem tudják, valaki osztogatott-e csomagokat, vagy sem. „Amire mi odaértünk, már nem láttunk semmi ilyesmit” – mondta a Koalíció jelöltje. Gálfi hangsúlyozta, nem történt incidens, a helyi rendőrséget pedig ők riasztották a helyszínre.
A helyi rendőrség vezetője lapunknak azt mondta, azért szálltak ki a Budvár-negyedbe, mert csoportos utaztatásról érkeztek panaszok.
forrás : szekelyhon.ro

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése