Most mindkét tévéadó közzétette a tarifáit: az RTL Klub fogyasztóként
átlagosan bruttó 150 forintot kér a szolgáltatóktól, a TV2 pedig
bevezető árként 290 forintos, jövő évtől pedig 370 forintos tarifát
szabott meg.
A kábelszolgáltatóknak ezen felül egyéb költségeik
is vannak, amit valószínűleg majd szintén hozzácsapnak az előfizetési
díjhoz, ami a két csatornát együtt számolva mintegy 800 forintos
pluszköltséget jelenthet egy előfizetésnél. A szolgáltatóknak július
elsejétől kell fizetniük a két csatorna után, és kilencven napjuk lesz
eldönteni, hogy továbbhárítják-e a terhet a fogyasztókra. Ha
rálőcsölik a tévézőkre – és szakértők erre számítanak –, az éves szinten
akár tízezer forintos pluszterhet is jelenthet az előfizetőknek. A szolgáltatók a terjesztési díj kiterjesztésével pedig már valószínűleg veszteségesek lesznek.
Marcsi (71) szerint
az átlagemberekkel fizettetik majd
ki az előfizetési
díjakat a politikusok hibájából

Ökrös Gergely, a Magyar Kábeltelevíziós és
Hírközlési Szövetség elnöke a Népszabadságnak elmondta, hogy döntés
előtt állnak: vagy a fejlesztésekről kell lemondaniuk, vagy árat kell
emelniük, előrevetítve azzal, hogy a tévézők fizetnek rá a dologra.
A Telekom, a Digi TV és az Invitel egyelőre
nem tudott arra válaszolni, hogy a jövőben mi lesz az előfizetési
díjakkal, vállalják-e a pluszköltséget, vagy a tévénézőkkel fizettetik
meg azt. Az Antenna Hungária, a Mindig TV szolgáltatója azonban
azt ígérte: ők nem terhelik át a fogyasztókra az RTL Klub és a TV2
előfizetési díját.
Horváth György
(48) felháborodott, mert az átlagbérből élőknek nehézségeket jelent
majd a pluszkiadás

– Egyik kereskedelmi csatorna sem volt fizetős nálunk, és a jövőben sem lesz az – jelentette ki Tóth András kommunikációs
igazgató.
Németh Márta (73)
úgy látja, senki nem
örül ennek a hírnek,
és úgy érzi, mindig
a dolgozó embereken csattan az ostor

Többmilliárdos pluszbevétel
A két, eddig kizárólag reklámokból élő, ez idáig
ingyenes kereskedelmi csatorna igen jól jár a terjesztési díjak
bevezetésével: a TV2 több mint ötmilliárd forintos pluszbevétellel
kalkulál a terjesztési díjból, és az RTL Klub is hasonló összegre
számít. A Médiatörvény alapján ezzel a két csatornával mindenképpen
szerződniük kell a szolgáltatóknak, s elérhetővé kell tenni a műsort.
forrás : blikk.hu

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése