2016. május 26., csütörtök

Megszívatja az Apple-t India kormánya

India törvényei kötelezővé teszik, hogy ha egy külföldi cég üzleteket akar nyitni, akkor a boltban lévő termékek 30%-ának helyi forrásokból származó árunak kell lennie. Ez alól az Apple kedvéért sem tesznek kivételt.
Az Apple szeretne Apple Store-okat nyitni Indiában, de amíg ennek a törvénynek nem felelnek meg, addig sajnos kénytelenek harmadik félen keresztül árusítani az országban.

Az Ipari irányelvek és fejlesztések minisztériuma azt javasolta az Apple-nek, hogy próbáljon meg kérvényt adni, hátha kivételt képeznek velük, de a pénzügyminisztérium visszadobta ezt a kérvényt, mert szerintük az Apple termékei nem esnek bele a “legfrissebb technológiai újítások” kategóriába. A Reuters információi szerint ez nem azért lehet, mert az Apple nem mutat be elég innovatív terméket mostanság, hanem azért, mert nem adtak meg elég információt a kérvényben.
Mentességet kértek a törvény alól, de nem adtak meg semmilyen anyagot, ami jogossá tette volna ezt. A döntés az Apple által beadott kérvény alapos megvizsgálása után történt”, árulta el forrásunk.
Mentességet csak olyan cégek kaphatnak, akik a legkorszerűbb vagy legújabb technológiákba fektetnek”, tette hozzá.
Az Apple Store-ok nyitása pedig egy fontos lépés lenne az Apple-nek, mivel csak az utolsó negyedévben 56%-os növekedést tapasztaltak az országban, ami egyáltalán nem elhanyagolható.
Ilyen számok mellett egyértelmű, hogy az Apple szeretné megvetni a lábát az országban, de ahhoz úgy tűnik, egy jobb beadványt kell készíteniük.

forrás : http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/megszivatja_az_apple_t_india_kormanya?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

forrás : Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól