2016. május 27., péntek

Felszabadították a francia üzemanyagraktárakat

Egy kivétellel valamennyi francia üzemanyagraktárban feloldották a munkajogi reform ellen tiltakozók blokádját a rendőri erők - közölte pénteken a francia kormány.
"Minden elfoglalt raktárban feloldottuk a blokádot, és ismét szabadon elérhetők, kivéve (a párizsi régióban) Gargenville-t, ahol sztrájkolnak" - mondta a közlekedési államtitkárság szóvivője. Közlése szerint az ország mintegy száz üzemanyagraktárából 15-öt kellett felszabadítania a rendőri erőknek. Az akciók során nem történt incidens.
Tankolásra váró autósok sorakoznak egy versailles-i benzinkút előtt 2016. május 26-án. A munkajogi reform elleni, hetek óta tartó tiltakozások során Észak- és Nyugat-Franciaországban, valamint Marseille környékén napok óta kamionsofőrök tartották blokád alatt az olajfinomítókat és üzemanyag-raktárakat. Az ellátás biztosítása érdekében május 27-én korlátozták a benzinkutakon eladható üzemanyag mennyiségét. (MTI/EPA/Jeremy Lempin)


Az olajfinomítók és az üzemanyagraktárak elfoglalása az elmúlt napokban ellátási gondokat okozott országszerte, elsősorban azért, mert a hiánytól tartó fogyasztók megrohamozták a töltőállomásokat és négyszer-ötször annyi benzint és gázolajat vásároltak, mint általában szoktak.

A közlekedési államtitkárság szerint mostantól még inkább fel tudják gyorsítani a benzinkutak újratöltését. A kamionoknak kivételesen hétvégén is engedélyezték a szállítást.
Versailles, 2016. május 27. Tankolásra váró autósok sorakoznak egy versailles-i benzinkút előtt 2016. május 26-án. (MTI/EPA/Jeremy Lempin)


A helyzet összességében már péntek reggel javult az előző napokhoz képest, a kormány számításai szerint a 12 ezer benzinkút húsz százalékénál vannak még fennakadások az ellátásban, míg szerdán még a harmaduknál nem lehetett üzemanyagot kapni.

Francis Pousse, az autós szakma nemzeti tanácsában (CNPA) a töltőállomások tulajdonosait képviselő testület vezetője azonban úgy látja, hogy az okostelefonos alkalmazások által megadott adatok csalókák, mert "amikor valaki azt jelzi, hogy egy állomás kiürült, és aztán érkezik egy kamion, és egy másik fogyasztó nem jelzi, hogy feltöltötték a kutat, akkor az applikációban az üresként jelenik meg".

"A számokat nagy óvatossággal kell kezelni. A mi becsléseink szerint 10-15 százalékos szintű ma a hiány" - mondta a France Info hírrádióban.
Tankolásra váró autósok sorakoznak egy versailles-i benzinkút előtt 2016. május 26-án. (MTI/EPA/Jeremy Lempin)


A közlekedési államtitkárság szerint minden régióban javul az ellátási helyzet, beleértve a Párizs környéki Ile-de-France régiót is, ahol a legkritikusabb volt a helyzet pénteken.

A nyolc olajfinomítóból hatban azonban pénteken is folytatódott a teljes vagy részleges sztrájk, amelyet a CGT szakszervezet hirdetett meg, s amely a tiltakozás kiszélesítésére kérte a munkavállalókat.

A Total francia olajipari vállalat azt közölte, hogy 2200 töltőállomásának valamivel kevesebb mint a harmadánál, 771 kútnál fogyott ki teljesen vagy részlegesen az üzemanyag, hetvenet pedig lefoglaltak a hatóságok az elsőbbséget élvező gépjárművek (mentők, tűzoltók) utántöltésére. Csütörtökön még 815 Total-kútnál jeleztek ellátási zavarokat.


forrás : hirado.hu

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól