2016. május 27., péntek

Busz indul Csíkszeredából a kézdivásárhelyi tüntetésre

Busz indul Csíkszeredából a vasárnap 14 órától kezdődő kézdivásárhelyi tüntetésre. A tiltakozást a Hatvannégy Vármegyei Ifjúsági Mozgalom (HVIM) meghurcolt vezetőivel való szolidaritás kifejezése érdekében szervezik.
emnp sajtotajekoztato vn 006_bTőke Ervin
Az autóbusz a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna parkolójából indul vasárnap 12.30-kor, a részvétel ingyenes, csupán előzetes bejelentkezés szükséges hozzá a 0768–193561 telefonszámon – közölte Tőke Ervin, a Minta ifjúsági szervezet országos elnöke szerdán. Hozzátette, amennyiben igény van rá, több autóbusz is rendelkezésre fog állni.
A tüntetést három ifjúsági szervezet, a HVIM, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) és a Minta szervezi vasárnap, a kézdivásárhelyi Gábor Áron téren. A tiltakozó akciót a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Osztálynak (DIICOT) a Beke István és Szőcs Zoltán, a HVIM kézdivásárhelyi, illetve erdélyi szervezetének vezetője ellen nemrég benyújtott vádiratban foglaltak miatt szervezik. A dokumentum szerint Beke Istvánt közösség elleni merényletkísérlettel, valamint a robbanóanyagokra vonatkozó szabályok megsértésének a kísérletével, Szőcs Zoltánt közösség elleni merényletre való felbujtással, a robbanóanyagokra vonatkozó szabályok megsértésére történő felbujtással vádolják.
forrás : szekelyhon.ro
forrás : Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít LÁJKOLJ A FACEBOOK-ON
 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól