Nyolc év szabadságvesztésre ítélte kedden a közép-franciaországi Nevers büntetőbírósága a horrorfogorvos néven elhíresült férfit, aki a vád szerint nyereségvágyból és szadizmusból szükségtelen és fájdalmas beavatkozásokkal tette tönkre számos páciensének fogazatát és nagy fizikai fájdalmat okozott sokuknak.
A bíróság az 51 esztendős, holland Jacobus Marinus van Nieropot véglegesen eltiltotta a hivatása gyakorlásától és 10 500 eurós pénzbüntetés megfizetésére is kötelezte.
A kép illusztráció MTI Fotó: Rosta Tibor
A márciusban lefolytatott perben az ügyész elítélte a fogorvos által okozott "egészségügyi katasztrófát", amelynek a végső célja az volt, hogy egyre magasabb összegekhez jusson a társadalombiztosítási kasszából. A vádhatóság azt is hangsúlyozta, hogy a pszichológiai szakvélemény szerint a vádlott személyisége teljesen nélkülözi az együttérzést, miközben a kapzsiság vezérli.
A francia médiában horrorfogorvosként emlegetett, "fejvadász" által verbuvált férfi 2008-ban telepedett le Chateau-Chinon községben. A Dijontól több mint 100 kilométerre nyugatra fekvő falusias vidéken drámai az orvoshiány, ezért a község lakói eleinte áldásnak tekintették a holland fogorvos megérkezését.
Korszerűen felszerelt rendelőjében naponta 18-26 pácienst is "ellátott", csakhogy idővel egyre több panasz érkezett ellene: szükségtelenül húzott ki fogakat, ép fogak idegeit ölte el vagy túl kicsi koronát tett fel.
Mint kiderült, hamis papírokkal nyitott rendelőt a kisvárosban és alaposan túlszámlázta a helyieknek nyújtott szolgáltatásait, direkt rosszul dolgozott, hogy többször kelljen hozzá járniuk a pácienseknek. Eközben a város mellett egy fényűző házban élt és majdnem egymillió eurós adósságot halmozott fel.
forrás : hirado.hu
Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése