A brit kormány a héten bejelenti, hogy engedélyezni fogja, hogy önvezető autókat tesztelhessenek a gyártók az utakon. A lépéssel az Egyesült Királyság technológiai úttörő akar lenni a közlekedés területén.
Idén még csak a helyi utakon, 2017-ben azonban a tervek szerint már az autópályákon és a stratégiai utakok is tesztelhetik a járműveket a gyártók. George Osborne pénzügyminiszter szerdán jelentheti be a lépést a 2016-2017-es pénzügyi év költségvetési tervezetével együtt.
Osborne ígéretet tett rá, hogy a szabályozási környezetet leegyszerűsítik annak érdekében, hogy az önvezető autókat mihamarabb meg tudja vásárolni a nagyközönség, és 2020-ra már nagy számban jelen lehessenek a brit utakon.
A vezető nélküli autók a legalapvetőbb változást jelenthetik a közlekedésben a belső égetésű motor feltalálása óta. Természetesen meg kell győződnünk a biztonságról, a most bevezetendő lépések épp ezt a célt szolgálják
- mondta el Osborne.Forrás: The Telegraph

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése