2016. március 16., szerda

Kést szegeznének a magyarok torkának

A magyar nemzeti ünnepre készülve az ungvári nacionalista szervezeteknek arra is volt idejük, hogy kellőképpen ráhangolódjanak Kárpát-Ukrajna kikiáltásának évfordulójára. Több szélsőséges katonai és félkatonai szervezet tüntetett a város utcáin, elsősorban a magyarok és az oroszok ellen emelték fel szavukat. Leginkább a magyarokat halmozták el jókivánságaikkal. 
A Kárpátalja.ma beszámolója szerint megközelítőleg 300 fő ment az utcára tüntetni, a Petőfi-szobor előtt elhaladva magyarellenes jelszavakat skandáltak a résztvevők, pl. ezt is: “Kést a magyarok torkára!
A Karpatszka Szics (A Jobboldali Szektort Kárpátalján a Karpatszka Szics nevű szervezet képviseli) közleményében szeparatizmussal és vandalizmussal vádolta meg a kárpátaljai magyarokat, akik a magyar szavazókörzet iránti igényükkel az ország egységét fenyegetik, miközben – az ukrán törvénnyel szembemenve – sorra veszik fel a magyar állampolgárságot – írja a kárpátaljai portál. 
Identitászavaros ukrán nacionalisták
A Szics-gárda (ukránul Karpatszka Szics), 1938-ban alakult ukrán önkéntes nemzeti fegyveres önvédelmi szervezet. Rendkívül bonyolult identitással rendelkeznek, hiszen támogatták Kárpátalja csatlakozását Csehszlovákiához is. 2015-ben Hatvannégy Vármegyéseket kivégzéssel fenyegettek meg, azóta a 93. gépesített dandár hivatásos katonáiként folytathatják küzdelmüket az etnikailag tiszta Ukrajnáért. Az ukrán reguláris alakulatok részeként a kelet-ukrán fronton harcoltak.  
forrás : http://www.titkolthirek.hu/kest-szegeznenek-a-magyarok-torkanak/

Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket 

akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól