Kampány van, bizonyítani kell a „hazafias" elkötelezettséget. Románia és a román nemzet „becsmérlését” bűncselekménnyé minősítő törvénymódosítást nyújtott be a parlamentben a Szociáldemokrata párt (PSD), a Románia Fejlődéséért Országos Szövetség (UNPR) valamint a Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) 61 képviselője, valamint egy nemzeti liberális párti (PNL) honatya. A tervezet értelmébena nyilvánosan elkövetett „nemzetgyalázást” 6 hónaptól 3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtanák.
Az új cikkellyel a Büntető Törvénykönyvet egészítenék ki, miután 1996-tól szerepelt ugyan a nemzetgyalázás bűncselekménnyé nyilvánítása, 2006-ban azonban kikerült belőle - írja az Economica.net a News.ro alapján.
Indoklásként erdélyi eseményeket hoznak föl: amikor egy magyar szélsőséges, Csibi Barna jelképesen felakasztott egy, a románok által nemzeti hősnek tartott, de magyar civilek százainak haláláért felelős Avram Iancut ábrázoló bábut, amikor – állítólag – középületekről „erőszakkal” távolították el a román zászlót, illetve amikor december elsején fekete zászlókat tűztek ki.
A kezdeményezők szerint „etnikai tisztogatás zajlik az ország szívében – vagyis a Székelyföldön - a románok ellen”, emellett egyre többen tekintik gyásznapnak december elsejét, és „erdélyi románokat lemészárló háborús bűnösöket” tekintenek nemzeti hősnek. Az aláírók mindezt alkotmányellenes, elszakadáspárti és irredenta megnyilvánulásként értékelik.
forrás : Foter.ro és http://www.magyarellenesseg.com/2016/03/bortonnel-buntetnek-roman-nemzet.html
Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés
kedvezményeket
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése