Magyarország lezárja a vasutat a határátkelőhelyeken, így próbálja megállítani a beáramló migránsokat.
Pintér Sándor kijelentette, hogy három helyen zárják le a vasúti határátkelőhelyet Horvátország és Magyarország között. Ezt a lépést szükségesnek és hasznosnak találják. A megoldás azután született meg, hogy Horvátország menekültekkel teli vonatokat küldött Magyarország felé.
Magyarország így szeretné kivédeni, hogy a migránsok nálunk rekedjenek, mivel Ausztria szigorú szabályokat hozott létre a bevándorlók számával kapcsolatban. Egy nap maximum 80 menekültet fogadnak be, és ezt még csökkenteni szeretnék.
forrás : http://www.titkolthirek.hu/magyarorszag-lezarja-a-vasuti-hataratkelohelyeket-igy-allitva-meg-a-migransokat/

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése