Valóban
foglalkoznak a sorkatonaság visszaállításának gondolatával, erősítette
meg a Fidesz frakcióvezetője az RTL híradójának, de szerinte a Nemzeti
Gárda vagy Nemzetőrség felállítása jobb megoldás lenne.
Kövér László házelnök az Új Néplapnak nyilatkozta azt, hogy
katasztrofális hiba volt a sorkötelezettség eltörlése, de
visszaállításához összeurópai döntés kell. Azt is mondta ugyanakkor,
hogy Magyarország és Európa is erősebb lenne a sorkötelezettség
visszaállításával, és nem kizárt, hogy a lépés a nem túl távoli jövőben
megtörténik.Kósa Lajos frakcióvezető is megerősítette az RTL híradónak, hogy foglalkoznak a gondolattal. Azt is mondta, hogy a hadköteles korú fiatalok katonai kiképzést kaphatnának, és ha szükség lenne rájuk, bevetnék őket.
Forrás:RTL/hvg.hu
Fotó:mandiner.hu
Szerző : A Hír Ami Számít
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése