2016. január 4., hétfő

Betiltották a burkát az észak-olaszországi Lombardia kórházaiban és hivatalaiban

Biztonsági okokból tilos burkában, vagyis az egész testet borító muszlim női viseletben belépni az észak-olaszországi Lombardia kórházaiba és hivatalaiba, a tilalomra felhívó plakátokat angol, franciaés arab nyelven hétfőn függesztették ki az egészségügyi intézményekben.

image
Illusztráció
A plakátok kifüggesztésére azt követően került sor, hogy a milánói regionális parlamentben többséggel bíró jobbközép-koalíció decemberben olyan jogszabályt alkotott, amelynek értelmében maszkírozott személyek nem léphetnek be az intézmények és hivatalok területére. A tilalom elsősorban a burkát viselő nők ellen irányul.
“Számos muszlim nő hozza világra nálunk gyermekeit. Eddig sosem volt gondunk burkát viselő nőkkel” – mondta Basilio Tiso az egyik milánói klinika vezetője. A klinikában, ahogy a régió többi kórházában is, ki kellett függeszteni a burka viseletet tiltó plakátokat.
A bevándorlásellenes Északi-Liga legfrissebb követelése, hogy a burkát viselő nőket a rendőrség igazoltathassa az utcákon, heves vitákat váltott ki Olaszországban. Az Északi-Liga érvelése szerint a burka viselése ellentmond a nyugati értékeknek és a terrorveszély miatt ellenőrizni kell, hogy ki az, aki elfedte magát.
forrás : titkolthirek.hu 
Szerző : A Hír Ami Számít 
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább    
A Hír Ami Számít 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól