2016. január 7., csütörtök

A tavasz folyamán Szovátán katonai tűzoltóságot szeretnének létrehozni, az ehhez szükséges infrastruktúra kialakítása folyamatban van

 Ha ezt sikerül megvalósítani, akkor két tűzoltó alakulata lesz a városnak, és nagy területet tudnak lefedni.

szovata.tuzolto.epulet.1_bMindkét alakulat a volt kazánház épületében kap helyet
A helyi tűzoltósági épületre emeleti szintet építettek az elmúlt hónapokban, itt kapna helyet a katonai tűzoltósági egység. Péter Ferenc, Szováta polgármestere elmondta: a város 65 kilométerre, azaz a legtávolabb van a marosvásárhelyi katasztrófavédelmi egységtől, így egy órát kell várni a segítség megérkezéséig, ami nagyon hosszú idő. Szováta üdülőtelepülés, rengeteg faépülettel, panziókkal, magas szállodákkal, számos bútorüzem és faipari cég működik itt, valamint a közelmúltban történt tűzesetek is indokolják, hogy hatékony beavatkozásra van szükség. Két okból is fontosnak tartják a katonai alakulat létrehozását: egyrészt sokkal jobban felszerelt egységről van szó, másrészt előfordul, hogy a meglévő alakulatot egyszerre két tűzesethez riasztják, így mindig maradnak fedezetlen területek. Továbbá egy katonai alakulat jelenléte Deményházától Erdőszentgyörgyig biztosítaná a beavatkozást a Nyárád és Kis-Küküllő folyása mentén.
A tervek elkészítése után tavaly elkezdték a munkálatokat. A tűzoltók a Bekecs lakónegyedbeli egykori kazánház épületét használják, ám mivel ez statikailag nem megfelelő, a meglévő falakra egy egészen új szerkezetet kellett építeni. Az év végére sikerült befedni az új szintet, amit tavasszal adnának át. Az egyeztetések értelmében a város egy új tűzoltó autót kapna, emellett öt katonai tűzoltó ingázna a megyeközpontból Szovátára mindaddig, amíg az itteni feladatköröket át tudnák venni helyi személyek.
A 865 ezer lejes beruházást helyi forrásokból valósította meg az önkormányzat. Szerettek volna közpénzeket lehívni erre a célra, de sajnos nem volt ilyen jellegű pályázat, így a város felvállalta a költségeket. Az elmúlt időszakban a Regionális Operatív Programon csupán a központi katasztrófavédelmi intézmények tudtak pénzeket lehívni. Ez ezután is így lesz, ezért a szovátaiak abban reménykednek, hogy a megyei egység pályázna és mindenféle eszközzel fel tudná szerelni a város katonai alakulatát.

Marad az önkéntes alakulat is.Az új egység létrehozása nem jelenti a meglévő önkéntes alakulat megszűnését, ugyanis példaértékű munkát végeznek a térségben. Az egység két tűzoltó autóval rendelkezik, de sajnos mindkettő legalább ötven éves: egyik hazai gyártmányú, a másikat a magyarországi testvértelepülések adományozták Szovátának.  

szekelyhon.ro  alapján

Szerző : A Hír Ami Számít 
Android adag minden ami telefon  

Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább     
A Hír Ami Számít 

 

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól