A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) kézdivásárhelyi elnökénél a mai napon a román hatóságok házkutatást tartanak, ami a közlemény kiadásának az idején is tart.
Semmiféle gyanúsítást nem közöltek vele és a házkutatási parancson sem szerepelt semmiféle indok, ami miatt rátörhettek.
Elképesztőnek tartjuk, hogy a házkutatás során csak olyan tárgyakat foglaltak le, amik teljesen törvényesen lehettek nála, így például a magyar zászló és a vármegyéhez köthető zászló és pólók, illetve ami nagyon szúrta a román rendőrök szemét az a Vármegye iránymutatása, amit szintén lefoglaltak. Kíváncsian várjuk az indoklást, hogy abban milyen törvénytelenséget találnak.
Ezen kívül lefoglalták a számítógépét és a laptopját is, és a munkahelyét is átkutatták, ahol iszonyatos felfordulást, szemetet hagytak. Mivel az érintett személy magyar állampolgár is, így természetesen azonnali konzulátusi segítséget is kérünk. Valószínűleg szervezett bűnözés elleni szakosztály (DIICOT) vizsgálódik ellene.
Vádemelés még nem történt illetve őrizetbe vétel sem. Természetesen minden jogi eszközt meg fogunk ragadni, hogy ezen teljeséggel indokolatlan, törvénytelen intézkedést azonnal fejezzék be.
Amennyiben bármi gyanúsításuk van, akkor közöljék, viszont ha nincs, akkor semmilyen jogi lehetőségük nincs ilyen megfélemlítő lépésekre, Természetesen a nemzetközi sajtóhoz és az Európai Parlament nyilvánosságához is fordulunk. Amint a történések lehetővé teszik, új információkkal jelentkezünk.
HVIM Hírszolgálat
Frissítés: a házkutatás végén, 20:30-kor a helyi elnököt elvitték Bukarestbe kihallgatásra - tájékoztat a szervezet.
forrás :szekelyfold.ma
'Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít
Ha érdekelnek további cikkeink, szeretnél meglepetés kedvezményeket
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!
akkor Iratkozz fel Email értesitésre a legfrisebb Hírekért
Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése