“Ha marad egy kis időtök, legalább egy poszt erejéig -nem kell profilképet cserélni-fejezzétek ki együttérzéseteket magyar testvéreitek iránt, akiket gépfegyverrel menetelő román katonák félemlítenek meg az anyaföldjükön.”
Csíkszereda. 37 ezer lakosa közül 33 ezer magyar. A román kormány a napokban egy ilyen erődemonstráció díszletei között helyezett el egy rekord méretű román zászlót Csíkszereda főterén a főbb közjogi méltóságok részvételével. Kedves liberális barátaim! Ha a melegek jogai melletti kiállás után marad egy kis időtök, legalább egy poszt erejéig -nem kell profilképet cserélni-fejezzétek ki együttérzéseteket magyar testvéreitek iránt, akiket gépfegyverrel menetelő román katonák félemlítenek meg az anyaföldjükön.
Tudom, hogy nem trendi, nem szexi, nem menő Erdéllyel és az ott rekedt magyarokkal foglalkozni, de talán otthon, titokban-a négy fal közt-egy békésebb, józanabb pillanatotokban belátjátok, hogy a kisebbségek jogainak harcos , néha provokatív, képviseletébe/védelmébe az erdélyi magyarság is beletartozik. Még akkor is, ha a székely zászló egy pesti romkocsmában nagyságrendekkel bénább jelképnek számít, mint a szivárványos. Na de ilyen ez a popszakma. Az embernek ugye vannak kötelezettségei. Az igazi jogvédő, emberi-jogi harcos, néha kénytelen olyan emberek jogaiért is kiállni, akikkel nem szimpatizál. Úgyhogy gyerünk gyerekek! Hadd lássam a kezeket, és a székely zászlókat! (Apáti Bence)
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése