Orbán veje beruházott: egymilliárdért most sötétség van.
Zalaegerszeg egyes részein megjelentek a LED-lámpák. Próba nélkül bólintott rá a technológiára az önkormányzat, az Elios Innovatív Zrt. 1 milliárdotköltött rá, EU-s pénzből. A gyalogosok azóta nem látnak a járdán.
Az Index írja, hogy áprilisban építette ki Zalaegerszegen az új LED-es közvilágítást az Elios Innovatív Zrt. Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak az akkor még érdekeltségébe tartozó cég egymilliárd forint EU-s pénzt nyert erre, az összeg 15 százalékát pedig a városnak kellett önerőből finanszíroznia.
A városban nagyjából hatezer lámpatestet cseréltek LED-esre. Akkoriban a városvezetés azt állította, a lámpákkal évente nagyjából 50 millió forint költségmegtakarítás várható.
De elkezdtek áradni a problémák. Az új lámpák túlzottan koncentrált fényt bocsátanak ki, és leginkább az oszlopokat, semmint azok környezetét világítják meg.
Az LMP megszerzett egy dokumentumot is a lap szerint, amiben az áll, hogy Balaicz Zoltán fideszes polgármester levélben kért segítséget a Megyei Jogú Városok Szövetségétől a LED-lámpák miatt, és az Elios Zrt.-nél is reklamált.
Az Elios néhány hete elismerte, hogy a saját méréseik is azt mutatják, a fényerő több helyen nem éri el a korszerűsítés előtti állapotot.
(24.hu)
Bal-Rad komm: Persze mire kiderült a setétség, a Döbrögi vejkó kiszállt aZ “Elios” buliból. (Bár ha marad, akkor sem lesz se világosabb, se pénz!)
Egymilliárdos beruházás, ami évente ötven milliós megtakarítást “eredményez” a világosságra vágyó városnak. HÚSZ ÉV ALATT BE IS HOZZA AZ ÁRÁT! (Igaz nem világítanak, és valószínűleg tíz év múlva le kell cserélni az egészet!-de akkor is!)
Hogy a saját lábukon járó zalaegerszegiek setétben nem látják hova lépnek? Föl a fejjel!-és nézni a kivilágított oszlopokat. Legalább azoknak nem mennek neki!
Balaicz meg tudhatná: “A pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs!” Érje be az évi ötven milliós megtakarítással.
forrás : titkolthirek.hu
Share this: Ne csak olvasd, oszd is tovább
A Hír Ami Számít
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése