2015. november 4., szerda

„Szagló” beruházások az Azomureșnél

„Förtelmes szag, levegőtlenség” fogadta mindazokat kedden, akik az Azomureș vegyipari kombináttal szemközti kereskedelmi központot keresték fel.
kombinat_portik_facebook_bKedd déli felvétel a kombinátról (Fotó: Portik Vilmos/Facebook)
Az Erdélyi Magyar Néppárt elnöke, Portik Vilmos Facebook-bejegyzésében fotókkal is illusztrálta a helyzetet. Épp aznap, amikor az Azomureș sajtóosztálya egy közleményben azt tudatta a világgal, hogy a kombinátban üzembe helyeztek egy olyan berendezést, amelynek számottevően csökkentenie kellene a létesítmény által okozott szennyezést.
A közlemény szerint az egyik műtrágya-szemcséző berendezésnél egy olyan szűrőt szereltek fel, amely felfogja és átmossa a kibocsátott gázokat, aminek köszönhetően meg tudnak felelni a szigorúbb károsanyag-kibocsátási előírásoknak. A kanadai Lavalin társaság tervein alapuló berendezést öt hónap alatt szerelték fel több romániai cég közreműködésében: Comoserv, Moldocolor, Actemium és Emerson. A beruházás értéke hozzávetőlegesen 4 millió euró.
A közlemény szerint egy másik, 4,5 millió eurós beruházás még folyamatban van a kombinátnál: egy hasonló szűrőberendezést szerelnek fel a második szemcsézőnél is. Ezt a beruházást a sajtóosztály szerint mintegy 90 százalékban vitelezték ki. A szűrőberendezések üzembe helyezésével párhuzamosan a befejezés stádiumában van a többi, az uniós hatóságok által megszabott megfelelési tervben előírt beruházás is, állítják a közleményben.
forrás : szekelyhon

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól