2015. november 4., szerda

BRÉKING. Lemondott a miniszterelnök!

Bejelentették Victor Ponta lemondását: a miniszterelnök távozásának hírét a Szociáldemokrata Párt elnöke, Liviu Dragnea jelentette be ma reggel. „Tudomásul vettem, hogy az emberek dühösek, többet akarnak. Hiba lenne a részemről, hogy ne legyek tekintettel arra, amit követelnek“ – idézte Ponta nyilatkozatát a Digi24hírtelevízió.

A társadalom más akar, mondta Liviu Dragnea is.

Kedden este az MTI szerint több mint tízezer, a román Mediafax hírügynökség szerint kb. 25 ezer felháborodott ember vonult utcára Bukarestben a több mint 30 halálos áldozatot követelő tűzvész felelősségét egymásra hárító hatóságok, a kerületi polgármester és a kormány lemondását követelve. A demonstrációt egy Facebookon szerveződött csoport eredetileg Cristian Popescu Piedone negyedik kerületi polgármester lemondatása érdekében hirdette meg, mivel sokan őt tartják felelősnek, amiért engedélyezte és egy éven át sosem ellenőrizte a tűzvédelmi előírásokat kijátszó Colectiv-klub működését. A tüntetők azonban a kerületi városháza helyett váratlanul a kormányszékház elé vonultak, ahol Gabriel Oprea kormányfőhelyettes és Victor Ponta miniszterelnök lemondását követelték. 

forrás : mediatica

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól