2015. november 5., csütörtök

A DNA célkeresztjében Oprea konvojmániája

A korrupcióellenes ügyészség (DNA) ma bűnügyi eljárást indított a hivatalos menetoszlopok indokolatlan igénybevétele miatt. Az ügyeben Gabriel Oprea belügyminiszter, Tiberiu Niţu,  Románia legfőbb ügyésze és Daniel pátriárka érintett.
 
A DNA azt követően kezdett el vizsgálódni, miután Gabriel Oprea hivatalos menetoszlopát felvezető motoros rendőr szolgálat közben meghalt. A nagy sajtóvisszhangot kapott esetet követően számos információ keringett arról, hogy Oprea minden ok nélkül igénybe veszi visszaélt a rendőri felvezetés lehetőségével amikor a baleset bekövetkezett. Az ügyészek szerint Oprea csupán idén több mint 1600 alkalommal vette igénybe a rendőri kíséretet, annak ellenére, hogy a minisztereket csupán sürgősségi esetekben kísérheti konvoj.
 
A  törvény értelmében csak az államfőnek, miniszterelnöknek és a parlament házelnökeinek jár hivatalos menetoszlop, miniszterek csak sürgős esetekben vehetik igénybe a rendőri felvezetést.
A központi sajtó értesülései szerint Gabriel Oprea hazafele, a minisztériumba, éttermekbe, hotelekbe vagy épp szépségszalonba kért rendőri kíséretet, hogy gyorsabban haladjon a bukaresti forgalomban. Ahhoz, hogy Oprea ellen bűnügyi eljárás indulhasson a szenátusnak jóvá kell hagynia. (Mediafax)
 
forrás :  (Mediafax)

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól