2015. október 25., vasárnap

Miskolci romák: elhagyjuk a várost, ha folytatódik a kilakoltatás

A nyomortelepek felszámolásának befejezését követeli a roma kisebbségi önkormányzat. Botos Ferenc képviselő azt mondta: ha folytatódik a program, akkor több száz roma család fog elköltözni Miskolcról.
Váradi Gábor, a Miskolci Roma Kisebbségi Önkormányzat elnöke mai tájékoztatóján cáfolta, hogy ők segítették volna a nemrég Svájcba utazott cigány családokat. Azt mondta: vasárnap egy busz jelent meg a Számozott utcákban és vélhetően azzal utaztak el a romák. Váradi Gábor arról is beszélt, hogy senkinek nem ajánlja, hogy Svájctól kérjen menedéket, mert szerinte az az ország nem befogadó.
Botos Ferenc, a kisebbségi önkormányzat képviselője azt mondta: tarthatatlan a városvezetés nyomortelepeket felszámoló programja. Információjuk szerint több család tervezi emiatt, hogy külföldre távozik.
mis
– Azt szeretnénk, hogy ez a probléma megoldódjon itt helyben Miskolcon. Ezért fogunk most a közeljövőben nagyon sokat dolgozni. Viszont felszólítjuk Miskolc polgármesterét, hogy azonnali hatállyal állítsa le a kilakoltatást, mert ennek folytán több száz család fogja Miskolc területét elhagyni – fogalmazott Botos Ferenc.
Az ügy előzménye, hogy 65 roma utazott Miskolcról Svájcba, hogy ott menedékjogot kérjen és letelepedjen. Erről adott ki közleményt csütörtökön a városháza.
(minap.hu)
Bal-Rad komm: “…65 roma utazott Miskolcról Svájcba, hogy ott menedékjogot kérjen és letelepedjen. Erről adott ki közleményt csütörtökön a városháza…”
-Közleményt vagy örömjelentést?
IDE HALLGASS KRIZA ÁKOS!
Ne lakoltasd ki őket! Csak akkor, ha garantálják, hogy Magyarországról is elköltöznek szörnyű dühükben!
(Megjegyezzük, hogy Bundesmutti ILYENEKET vár!)
forrás : balrad.com

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól