Lapértesülések szerint hatástalanították az Augsburgban talált bombát-
A brit légierő 1,5 tonna robbanóanyagot tartalmazó úgynevezett légiaknájának hatástalanítása csaknem négy órán át tartott.
A hatóságok korábban azt ígérték a helyieknek, estére visszaköltözhetnek az otthonaikba.
Mintegy 54 ezer augsburgi lakost még szombaton szólítottak fel arra, hogy vasárnap délelőtt tíz óráig hagyják el otthonaikat. Ezt követően az előzetes menetrend szerint mintegy 900 rendőr és több száz tűzoltó hozzákezdett annak ellenőrzéséhez, hogy még a hét elején megtalált, 1.8 tonnás bomba helyszínétől másfél kilométeres körzetben már senki nem tartózkodik.
(MTI/EPA/Stefan Puchner)
A dél-németországi város középkori katedrálisa és városháza is a hatóságok által a bomba másfél kilométeres körzetében lezárt területhez tartozik. Németországban gyakran találnak fel nem robbant második világháborús bombákat.
A vasárnapi evakuálás mindazonáltal még a 2011-es koblenzi hasonló műveletnél is több embert érint; akkor 45 ezer ember kényszerült átmenetileg elhagyni az otthonát.
Az MTVA tudósítója, Wolf-Nagy Tünde korábban azt mondta: sokan nem értik, miért karácsony első napjára időzítették ezt az akciót. A hatóság közölte: néhány napra szükség volt a kitelepítés megszervezéséhez, ami ráadásul egy munkanapon sokkal nehezebb lenne. Mindemellett nem merték vállalni a kockázatát annak, hogy egy kiásott bomba felrobbantásával még napokig várnak – tette hozzá.
hirado.hu - alapján

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése