2016. július 29., péntek

Hat hivatalnokot végeztetett ki Kim Dzsong Un a családjaik szeme láttára!

                       A kép illusztráció. (MTI/EPAPool/Csung Szung Dzsun)
Észak-Koreában nyilvánosan kivégeztek hat hivatalnokot, mert a vád szerint nem őrizték elég gondosan a felügyeletük alá rendelt, külföldön dolgozó állampolgárokat, akik így megszöktek - közölte pénteken egy dél-koreai szakértő.
Kim Dzsong Un, az ország vezetője adott utasítást a hat hivatalnok, köztük hírszerzők kivégzésére május 5-én, mert nem akadályozták meg 13 észak-koreai munkás megszökését egy pekingi koreai vendéglőből.
Nyolcvan köztisztviselőt és a szökevények száz családtagját  kényszerítették arra, hogy végignézze a kivégzéseket.
Őket ideoógiai átnevelő táborba is elküldték – mondta az elrabolt családokat képviselő dél-koreai szervezet elnöke, aki az észak-koreai események megfigyelésére szakosodott.
A 12 nőből és egy férfiból álló munkáscsoport áprilisban szökött meg a kelet-kínai Ningpo kikötővárosból, és eljutott Dél-Koreába. Egy hónapon belül három másik éttermi dolgozónak is sikerült ugyanez.

forrás : hirado.hu
 Szólj hozzá és mond el a véleményed és ne felejtsd el megosztani az ismerőseidnek hogy ökse maradjanak le.

Nincsenek megjegyzések:

Szolj hozzá te is legyél az első az ismeröseid közül aki hozzál szól